Author Topic: How to get another 20 yards from your driver..  (Read 7634 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline medlateq

• Jr. Member
  • *
  • Cookie Points +0/-0
  • Club: Kelab Sana Sini
  • Handicap: 13
How to get another 20 yards from your driver..
« on: April 16, 2011, 10:06:15 PM »
Hi all the kakigolf buaya,
I'm no pro nor a buaya. this tips are from my experience.Just want to share.

Dulu aku menghadapi masalah slice bila guna driver atau wood atau long iron. kalau short iron lak mesti tarikkkkkkk. ada buku tips golf, beli, try, camtu jugak.cd,dvd, majalah golf berlambak dah kat umah.tapi tips yang diberi ,try tak juge sembuh2 masalah aku.

Dua bulan dulu aku bertemu sesuatu secara tak sengaja....

Awek yang aku terjumpa kat driving range setapak tu memang cun... eh! bukan yang tu aku terjumpa.

Aku menemui cara nak tambah 20 yards or lebih guna driver. seronok bang oiiii rasanya. dulu aku mesti orang pertama pukul bola dari fairway sekarang jadi orang ketiga atau keempat. Dah boleh potong drive orang lain. fuh nekmatttt...

bestnya pulak aku tak perlu ubah swing lansung.

ok la panjang pulak aku merapu2... caranya macam ni:

1. mula2 relakskan grip, pegang lembut, macam rasa nak terlepas
2. badan relaks, bahu relaks, jangan ada stress kat mana2 part pun
3. ok start  backswing, lembutkan badan sepanjang masa backswing, dulu aku hanya dapat buat half swing, sekarang aku dapat    buat full swing. dulu aku sibuk nak transfer weight ke kanan, sekarang ni sebab lembutkan badan weight pergi sendiri ke kiri masa backswing, macam auto gear pulak.
4. bila dah sampai kat top backswing, ingat badan still relaks no stress at all.
5. Sekarang mulakan downswing dengan tolak body weight ke kiri (right handed). rasa berat tu pergi ke pinggul kiri. tolak weight tu really hard. tangan jangan menyibuk nak pukul bola. tolak dulu berat badan tu dan tangan akan automaik turun dan masuk ke slot  iaitu tak terkembang atau jauh dari badan.
6. bila berat dah ke kiri, tangan dah mula turun, BLAST HARD dengan tangan kanan dan habiskan swing.
7. awas!kalau terundur ke belakang bila lepas pukul bola, maknanya berat badan tertinggal di kaki kanan, hello slice. cuba lagi supaya berat kekal di kaki kiri.
8. sekarang ball flight aku dan mendraw.
9. once dah tolak berat badan ke kiri, blast je dgn tangan kanan, tak yah pikir2 dah.

Cubalah. mungkin sesuai untuk bakal buaya2 kat sini. So secretnya: Relaks dari backswing hingga top of backswing, downswing mula dgn berat badan pindah ke kiri dan BLAST HARD dgn tangan kanan, habis kan swing.

Goodluck.

Offline medlateq

• Jr. Member
  • *
  • Cookie Points +0/-0
Re: How to get another 20 yards from your driver..
« Reply #1 on: April 17, 2011, 08:37:14 AM »
3. ok start  backswing, lembutkan badan sepanjang masa backswing, dulu aku hanya dapat buat half swing, sekarang aku dapat    buat full swing. dulu aku sibuk nak transfer weight ke kanan, sekarang ni sebab lembutkan badan weight pergi sendiri ke kiri masa backswing, macam auto gear pulak.
  (weight pergi ke KANAN secara auto bukan KIRI... sori aaa)

Offline medlateq

• Jr. Member
  • *
  • Cookie Points +0/-0
« Reply #2 on: April 17, 2011, 08:41:16 AM »
Kalau buaya2 semua mampu tahan nafsu serakah nak belasah bola tu selepas tolak weight ke kiri, lagi lama tahan nafsu lagi jauh bola boleh pergi. LAG akan terbentuk sendiri bila tahan nafsu ni.

Try la, terutama yang kaki slice, kaki top, kaki biawak.

Offline shah7710

• Verified Member
  • Hero Member
  • Cookie Points +0/-0
  • Club: Kelabu Malami
  • Handicap: 24
« Reply #3 on: April 21, 2011, 06:09:41 PM »
mcm pernah try teknik nie..tp bkn dgn driver..dgn iron..kalo x silap, sean foley (coach tiger wood) yg suggest buat mcm nie..

btw bro, just nak tanya, waktu downswing, when u transfer ur weight to pinggul and about to hit the ball, did ur shaft point upwards and  paralel to ur left arm?
Bila la nak bagus nie..

Offline medlateq

• Jr. Member
  • *
  • Cookie Points +0/-0
« Reply #4 on: April 23, 2011, 05:52:48 PM »
mcm pernah try teknik nie..tp bkn dgn driver..dgn iron..kalo x silap, sean foley (coach tiger wood) yg suggest buat mcm nie..

btw bro, just nak tanya, waktu downswing, when u transfer ur weight to pinggul and about to hit the ball, did ur shaft point upwards and  paralel to ur left arm?

Bro,
hahaha... don't ask me what happen to the club when the downswing occures. I just blast the ball with my right side.never think of mechanical, lagi aku pikir pasai mekanikal lagi haru bola aku pergi. so aku tolak je weight tu sampai aku dapat finish swing dan berat aku tak sangkut kat sebelah kaki kanan.kalau berat aku sangkut kat kaki kanan, hello slice la jawabnya,

Untuk yang kaki kurus, single digit handicap mungkin tak sesuai, untuk org macam aku ni,suka sgt bila bola tak slice lagi.

Offline medlateq

• Jr. Member
  • *
  • Cookie Points +0/-0
« Reply #5 on: April 23, 2011, 08:31:01 PM »
yang aku perasan, semua ni bermula bila aku try relax and lembutkan pegangan masa upswing... next thing happened, aku dapat hilangkan slice aku yang bertahun lama...

tapi kalau tak sesuai pro2 jgn ikut. maybe it suits me not to others. tahla... at least aku dapat lepas handicap 15 yang tersangkut bertahun lama...

Offline zakisawie

• Newbie
  • Cookie Points +0/-0
  • wanna break score below hundred
    • zakisawie.blog.com
  • Club: Kelab Golf Samudera
  • Handicap: 24
« Reply #6 on: November 18, 2011, 05:34:35 PM »
thank bro nice tips. saya dulu pun ader masalah gak tang nie pakai dirver cam pakai iron je takde beza. Sebulan lepas masa kat range Kelab Golf Royal Pahang ada sorang pakcik tua. Dia demo je. Cara dia lebih kurang bro cerita gak.... mula mula address bola betu betull dan semuanya dalam keadaan rilek sahaja cam tips yg bro bagi. Resultnya tak percaya skang drive dapat ler 200-220. Dulu 150-180 je.
Iron Macgregor Golden Bear 3-PW, Wood 3 Adam Tight Lies, Hybrid Carlyne 18 degree,
TM Burner Superfast, Odyssey White Hot Sabertooth, Wilson Stand Bag.... what the cacamerba

Offline erizzzzz

• Syariah compliant, kekadang je x...
  • Verified Member
  • Hero Member
  • Cookie Points +0/-0
  • Now a full time caddy
    • Law for the Laymen
  • Club: Danau & NHS Golf Club
  • Handicap: 23
« Reply #7 on: November 18, 2011, 05:57:19 PM »
masalah aku ni, selaku left hander yg main right hand, push bola pakai tangan kanan tu susah sgt. aku tend to it it back hand. caner nak ubah tak tahu la. sbb tu drive pendek je. pendek pon pendek la... asal dpt main je pon da best.
baru aku tau camtu rupanya cara nak pukul bola...

Offline pakngah

• Verified Member
  • Super Member
  • Cookie Points +0/-0
  • aaahhh...a bad day for golf today
  • Club: KRTU Subang; Royal Kampong Kuantan
  • Handicap: 23
« Reply #8 on: November 18, 2011, 10:18:02 PM »
pakngah t op mmg tak lebih 200m pun. tapi apa kisah, janji anak-anak buah bagi stroke banyak-banyak. tapi yg nak tanya kat sahabat kita medlateq ni, camni: awek cun yg hang jumpak kat drvg range Setapak tu dok pi situ lagi ka?

ps: Ning Baizura ni (dok tengok semi final Muzik Muzik tv3 ni) macam makin lawa pulak dari dulu. takkan pasai dia pun dok guna tip yg medlateq bagi kot: masa backswing rilek, masa kat atas pun rileks dan lembut....
bola tak masuk fairway? hilang? try cari kat sini: http://ceritapakngah.com

Offline medlateq

• Jr. Member
  • *
  • Cookie Points +0/-0
« Reply #9 on: November 22, 2011, 09:53:48 PM »
pakngah t op mmg tak lebih 200m pun. tapi apa kisah, janji anak-anak buah bagi stroke banyak-banyak. tapi yg nak tanya kat sahabat kita medlateq ni, camni: awek cun yg hang jumpak kat drvg range Setapak tu dok pi situ lagi ka?

ps: Ning Baizura ni (dok tengok semi final Muzik Muzik tv3 ni) macam makin lawa pulak dari dulu. takkan pasai dia pun dok guna tip yg medlateq bagi kot: masa backswing rilek, masa kat atas pun rileks dan lembut....

hahaha.. pak ngah. awek tu tak nampak lubang hidung dah... yg tinggal amoi cina dr karak ka kedai golf tu je.
bab ning baizura ni... hahaha no komen... hahaha... pak ngah lombut ko koras?

Offline medlateq

• Jr. Member
  • *
  • Cookie Points +0/-0
« Reply #10 on: November 22, 2011, 09:54:53 PM »
thank bro nice tips. saya dulu pun ader masalah gak tang nie pakai dirver cam pakai iron je takde beza. Sebulan lepas masa kat range Kelab Golf Royal Pahang ada sorang pakcik tua. Dia demo je. Cara dia lebih kurang bro cerita gak.... mula mula address bola betu betull dan semuanya dalam keadaan rilek sahaja cam tips yg bro bagi. Resultnya tak percaya skang drive dapat ler 200-220. Dulu 150-180 je.

boleh jadi buaya dah tu bro...

Offline mocha

• Verified Member
  • Jr. Member
  • Cookie Points +0/-0
  • ayam rendah lemak
  • Handicap: 20
« Reply #11 on: July 04, 2012, 04:01:31 PM »
pro medalteq slalu lepak kt stapak driving range ke?
masih cap ayam.....

Offline medlateq

• Jr. Member
  • *
  • Cookie Points +0/-0
« Reply #12 on: July 10, 2012, 02:24:23 PM »
pro medalteq slalu lepak kt stapak driving range ke?

selalula jugak. pro mocha regular ke kat sana?

Offline mocha

• Verified Member
  • Jr. Member
  • Cookie Points +0/-0
  • ayam rendah lemak
  • Handicap: 20
« Reply #13 on: July 10, 2012, 04:10:19 PM »
mmg turun stapak..kasi no hp bule le lepak&sembang smbil praktis
masih cap ayam.....

Offline sPurrLlyJack

• Jr. Member
  • *
  • Cookie Points +0/-0
  • golf is not rocket science
  • Club: KGAT
  • Handicap: 18
« Reply #14 on: May 15, 2013, 11:42:03 AM »
good tips, but many golfers have problems that are more than just thinking about relaxing and flushing the right side with the driver.
selalu orang move out of frame dalam backswing iaitu sekali dengan berat badan yang shift ke kanan, badan pun gerak sekali, kepala pun dah ke kanan sikit so bila downswing kena compensate dengan badan dan berat sekali..yang penting ialah kepala stay atas bola dan hanya shoulder rotation dalam backswing.berat pun kena transfer ke kanan dan hanya boleh dilakukan secara semula jadi dan mudah jika badan relaks seperti yang diajar tadii tu.
waktu downswing mana ada masa untuk fikir dan laksanakan shift berat ke kiri bagainya...???
one simple technique is thinking about wrist cock and maintaining wrist cock in the downswing for as long as possible..jika kita maintain wrist cock or hinge, berat akan automatic shift ke kiri sebab untuk maintain wrist cock upper body kena minimum motion dan ini akan menyebabkan lower body (berat badan ) shift ke kiri automatik untuk teruskan downswing...
i hope ini membantu
Ping G10 driver Grafalloy
Ping G10 hybrid UST Mamiya
Maxfli Revolution Midsize 4-SW KBS C Taper Lite, 60 degree
Cleveland 588 52 degree wedge
Odyssey Dart