Author Topic: Golf game for serious golfers only  (Read 67150 times)

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

Offline JK

• Verified Member
  • Super Member
  • Cookie Points +0/-0
  • mariiiiii mariii layan
  • Club: DANAU UKM
  • Handicap: 12
Re: Golf game for serious golfers only
« Reply #285 on: February 22, 2010, 11:02:14 AM »
buat flightmate aku ..
ZUlsadeen..lu mmg power baik..wa rasa lu ada simpan tenaga extra kat perut tuu.
                   jalan kaki pun lu boleh sayur kita org nii..apatah lagi kalau naik buggy sure jadi jeruk kita org ni..terutama aku dengan Garcel.

Bang Dollah @ lupa lak nick name nya.. org nya steady , bole gi steady, putting steady..boleh dikatakan semua steady  tapi stamina kurang sikit sebab pancit lagi 6 hole nak abiss.

Garcel@Shah .. ni org muda..1st 6 ( masa partner dgn aku) bolanya huru-hara (sama ngan akulah) kejap kiri , kejap kanan ..kejap longkang ke longkang..tapi yg bestnya Par 3 dia terrer siot ..main par & birdie jee..tapi par 4 & par 5 main 8 & 9..SAMA cam aku je lahh..ingat nak tumpang tapi tedaya..berat ngat aku ni nak dipikul oleh si garcel nii.

Yang aku pulak ..main betting cam ni lahh..score mesti merapu-rapu..double par bersepah...( kena cari flight yg aman kot)..tapi dah join kenalah layan jugak..janji enjoyyy..
dari 1st ~12hole..semua enjoyyy ,, nanyi , gelak sana gelak sini , kutuk sana kutuk sini , saiko sana saiko sini..
lepas lubang 12th  ..ada yg sakit lutut , sakit kaki , sakit badan , mengadu ari panas , mintak angin sepoi beribu bahasa datang..cari jalan bawah pokok..
mengira lubang utk cepat abissss..

tapi yg penting kena habis kan 18 lubang..dan ENJOYYYYYYYYYYYYYYYYYY

Offline akhir sharif

• * Verified Member
    ** PGA Member (PlayGolfAnytime Kaki)
  • Hero Member
  • Cookie Points +0/-0
  • Club: KRTU
  • Handicap: 24
« Reply #286 on: February 22, 2010, 11:23:52 AM »
Best betul cerita ko orang di serious golfer outing yesterday. Sejak pindah keSeri Iskandar dan bertugas di Universiti Teknologi Petronas ni, agak susah nak jointer you all for event di Kelang Valley. Sekali sekala tu boleh lah. But to those yang menyimpang ke Ipoh, bolehlah calling2 untuk main di Kinta Valley. It is very interesting to note that the spirit of hepi hepi is living and growing in among kakigolf members.

Pak Akhir

PS: Looking forward to meet all of you at 11th G2G at Pantai Lagenda, Pekan. Nak gi beli payung, tentu lebih panas dari RKKGC sebab tepi pantai and a link course.

Offline mrfeelgood

• ADMINISTRATOR
  • Founder
  • Cookie Points +1/-0
  • ITS NOT HOW YOU DRIVE, ITS HOW YOU ARRIVE!!!
    • KakiGolf
  • Club: Kelab KakiGolf
  • Handicap: 17
« Reply #287 on: February 22, 2010, 11:44:08 AM »
Photos courtesy of Kerawit ...

Offline mrfeelgood

• ADMINISTRATOR
  • Founder
  • Cookie Points +1/-0
    • KakiGolf
« Reply #288 on: February 22, 2010, 11:44:35 AM »
Photos courtesy of Kerawit ...

Offline HiRo HisYaMuRA

• Verified Member
  • Hero Member
  • Cookie Points +0/-0
  • Shank, Duck, Duff, Slice....Dah rasa dah...
  • Handicap: 20
« Reply #289 on: February 22, 2010, 02:17:05 PM »
buat flightmate aku ..
                   jalan kaki pun lu boleh sayur kita org nii..apatah lagi kalau naik buggy sure jadi jeruk kita org ni..terutama aku dengan Garcel.

Bang Dollah @ lupa lak nick name nya.. org nya steady , bole gi steady, putting steady..boleh dikatakan semua steady  tapi stamina kurang sikit sebab pancit lagi 6 hole nak abiss.

Garcel@Shah .. ni org muda..1st 6 ( masa partner dgn aku) bolanya huru-hara (sama ngan akulah) kejap kiri , kejap kanan ..kejap longkang ke longkang..tapi yg bestnya Par 3 dia terrer siot ..main par & birdie jee..tapi par 4 & par 5 main 8 & 9..SAMA cam aku je lahh..ingat nak tumpang tapi tedaya..berat ngat aku ni nak dipikul oleh si garcel nii.

Yang aku pulak ..main betting cam ni lahh..score mesti merapu-rapu..double par bersepah...( kena cari flight yg aman kot)..tapi dah join kenalah layan jugak..janji enjoyyy..
dari 1st ~12hole..semua enjoyyy ,, nanyi , gelak sana gelak sini , kutuk sana kutuk sini , saiko sana saiko sini..
lepas lubang 12th  ..ada yg sakit lutut , sakit kaki , sakit badan , mengadu ari panas , mintak angin sepoi beribu bahasa datang..cari jalan bawah pokok..

Bro Kerawit
Aku dah tau dah Zulsaeden tu Naga besar....sebab tu la pagi tu aku ngelak main ngan dia....hahahahahaha....

Next time kau main ngan aku la...tak bet punye kaki...
Ps: Kayu 3 "keramat" kau tak nak jual ke???:)
"Air yang tenang......."

Offline FikiZul

• Verified Member
  • Hero Member
  • Cookie Points +0/-0
  • Enjoy the game, you shall play good golf
  • Handicap: 10
« Reply #290 on: February 22, 2010, 03:08:30 PM »
thanks for the organizer for organizing such an event., kaki ade sakit sebab keras sangat course nyer, maklum lah ,saya nie bukan byk duit nak beli kasut mahal, nak ajak orang betting besar pun takde orang nak main... so mane nak beli kasut, nak pergi urut kaki... anyway.. kenape gambar aku takde nie tengku tua.. ko nie saje je tak nak amik gambar aku kan...

billy : ko dah menang ngan aku RM 5...ok la tu...bleh beli selipar jepun main kat course 100 tahun ni..hehehe...
azlela : u kata nak try driver tu?...
liza-m : kalau rasa-rasa panas, terjun je dalam kolam hazard tu...jangan asyik bola tu terjunn....

tak berbaloi betul main kat course keras dapat rm5 (dah main pun rm5 selubang kan hahahaha) takpe bro.. lain kali kite main besar.. rm5 nie buat sakit badan je....
-Fiki-

Offline azlela

• Verified Member
  • Sr. Member
  • Cookie Points +0/-0
  • Club: MGA
  • Handicap: 19
« Reply #291 on: February 22, 2010, 03:27:41 PM »
betul lah tu fiki... buat sakit badan and sakit kaki je.. next time kita betting RM5 1 roda!!! hahahaah.. barulah ada kick sikit! *hint hint*

Offline FikiZul

• Verified Member
  • Hero Member
  • Cookie Points +0/-0
« Reply #292 on: February 22, 2010, 03:34:12 PM »
betul lah tu fiki... buat sakit badan and sakit kaki je.. next time kita betting RM5 1 roda!!! hahahaah.. barulah ada kick sikit! *hint hint*

ahh betul tu rochie... sah ko menang next time kite bertemu... sebab tengok dari gaya aku tau ko main handicap 16. official hndcp 20 tu ade kelakar sikit daaa..orang hndcp 20 tak main birdie bro... :p, anway kite aku kasi ko 3-3 jugak lah sebab aku honour cakap aku sendiri.. tapi satu roda azlela cakap tu memang lah betul!!! *hint* *hint*
-Fiki-

Offline SIDD

• Verified Member
  • Sr. Member
  • Cookie Points +0/-0
  • Handicap: 18
« Reply #293 on: February 22, 2010, 04:11:50 PM »
Thank you guys for the game yesterday. Really appreciate the effort taken by all of you.

Pak Ngah - Pencetus idea serious golfing, walaupun dia tu memeng tak leh serious.

Rochie - For the all the arrangement made and for being very serious.

TM - Untuk photo yang dahsyat-dahsyat belaka. walaupun hati kau serious tapi muka tunjuk yang sebaliknya pulak.

MFG and Syaiful COO - for their guidance. Diaorang ni pulak, nak cakap serious tapi tak serious pun. nak cakap tak serious pulak, memang serious.

And to my flightmate, Mr. Pyan, Boeing and ahmad nasrun(rochie's fren).

Boeing - tee-off, mak datuk punyalah jauh sampai kitaorang semua makan asap ajerlah.

Mr. Pyan - Walaupun semalam panas garing semalam, dia cool ajer. nick dia kena tukar dari Mr. pyan ke Mr. Cool Guy nie.

Ahmad nasrun - Our navigator sebab aku dapat caddy bangla semalam.

Thanks everyone, Nice outing even it was crazy hot yesterday. Bak kata daddyjoe, panas garing. Hehehehehe

“Pressure is playing for ten dollars when you don't have a dime in your pocket.”

Offline FikiZul

• Verified Member
  • Hero Member
  • Cookie Points +0/-0
« Reply #294 on: February 22, 2010, 04:28:39 PM »
buat flightmate aku ..

Bang Dollah @ lupa lak nick name nya.. org nya steady , bole gi steady, putting steady..boleh dikatakan semua steady  tapi stamina kurang sikit sebab pancit lagi 6 hole nak abiss.

lepas lubang 12th  ..ada yg sakit lutut , sakit kaki , sakit badan , mengadu ari panas , mintak angin sepoi beribu bahasa datang..cari jalan bawah pokok..

Bro Kerawit
Aku dah tau dah Zulsaeden tu Naga besar....sebab tu la pagi tu aku ngelak main ngan dia....hahahahahaha....

Next time kau main ngan aku la...tak bet punye kaki...
Ps: Kayu 3 "keramat" kau tak nak jual ke???:)

baru tau ke.. ini zul saaden memang boya paling besar!!! musuh tradisi aku. tengok je kiteorang nak berentap!!! tak leh bertentang mata .. hehehee nanti berpaut di hati.. hahahahaha
-Fiki-

Offline mrfeelgood

• ADMINISTRATOR
  • Founder
  • Cookie Points +1/-0
    • KakiGolf
« Reply #295 on: February 22, 2010, 06:26:20 PM »
Kepada Rochie dan Pak Ngah!!! Thank you for organising yesterday's event... Good job guys!

And to all the others who braved the hot sizzling sun, many thanks for your support and participation ... Once again, great crowd, good company and I'm pretty sure all of us had fun ..

Offline pakngah

• Verified Member
  • Super Member
  • Cookie Points +0/-0
  • aaahhh...a bad day for golf today
  • Club: KRTU Subang; Royal Kampong Kuantan
  • Handicap: 23
Re: Golf game for serious golfers only (Photo Session)
« Reply #296 on: February 22, 2010, 06:29:13 PM »

Begitu la kisahnya.. ada suka ada duka... ada sedih dan ada tawanya...

Anyway thumb up pada semua... !!! walaupun U all tak serious.. tapi U all buat-buat macam serious... hahahaa...

thanks so much, tengkumuda, for your time and effort and generosity in taking the photos recording the event, in your own way :D :D :D. game serious giler, tapi gambaq dgn komen, dok tergelak sendiri sendiri!!!!

you should have been a photographer la tengkumuda! serious!!
bola tak masuk fairway? hilang? try cari kat sini: http://ceritapakngah.com

Offline rochie

• Verified Member
  • Super Member
  • Cookie Points +0/-0
  • Club: Monterez, Kg Kuantan
  • Handicap: 13
« Reply #297 on: February 22, 2010, 06:46:45 PM »
thanks for the organizer for organizing such an event., kaki ade sakit sebab keras sangat course nyer, maklum lah ,saya nie bukan byk duit nak beli kasut mahal, nak ajak orang betting besar pun takde orang nak main... so mane nak beli kasut, nak pergi urut kaki... anyway.. kenape gambar aku takde nie tengku tua.. ko nie saje je tak nak amik gambar aku kan...

billy : ko dah menang ngan aku RM 5...ok la tu...bleh beli selipar jepun main kat course 100 tahun ni..hehehe...
liza-m : kalau rasa-rasa panas, terjun je dalam kolam hazard tu...jangan asyik bola tu terjunn....

tak berbaloi betul main kat course keras dapat rm5 (dah main pun rm5 selubang kan hahahaha) takpe bro.. lain kali kite main besar.. rm5 nie buat sakit badan je....

lepas ni kite main kat monterez..home club ko...boleh la ko bagi 5-5...kita main besar skit...home club aku ko cuma bagi 3-3...nasib baik kalah RM5  walaupun dah double up

Offline zulsaedden

• Verified Member
  • Full Member
  • Cookie Points +0/-0
  • Handicap: 14
« Reply #298 on: February 22, 2010, 07:06:22 PM »
hi kerawit mase bile kau ambik gambar aku tu kalau aku tau aku kempis perut aku. perut yang lebih tu semua hasil kawan2.tapi aku mengaku  aku letih sampai seluar kecik dah basah mane member2 yang x puas hati bolehlah kite berjumpa kat Legenda kat Kuantan.tapiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
aku terkejutlah rupe2nye pakngah putih melepak patutlah makngah syok kat die cuma tangan dan kepalanya hitam. maaf pakngah dan makngah.pada billy p dan hisyam kite jumpa kat Kuantan           

Offline FikiZul

• Verified Member
  • Hero Member
  • Cookie Points +0/-0
« Reply #299 on: February 22, 2010, 07:33:25 PM »

lepas ni kite main kat monterez..home club ko...boleh la ko bagi 5-5...kita main besar skit...home club aku ko cuma bagi 3-3...nasib baik kalah RM5  walaupun dah double up

alo.. bang tak malu ke mintak 5-5.. tu match play maximum stroke tu, kalu saya hndcp 2, abg hndcp 24 boleh ler.. ini saya 12, abd 16 setengah, ape nyer nak kasi stroke.. hahahahaahhaa... lain punyer stroke mau??

beringin lah bro, sedap sikit buggy leh masuk dalam fairway, kite ajak mizunof dengan zul saeden... best sikit..  derang pun kuat jugak belasah saya nie.. amcam.. brani? err tapi beringin kene jalan 36 lubang baru best.. sebab jauh kan.. hehehe...
-Fiki-