Author Topic: Period.....(makna kater main roper tak pernah main golf)  (Read 7728 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline Wan Khalili (Bob UniKL)

• Verified Member
  • Sr. Member
  • Cookie Points +0/-0
  • Ketor weh... lama benor tak main.
  • Club: Kelab Golf Kinta Batu Gajah Perak
Period.....(makna kater main roper tak pernah main golf)
« on: June 20, 2012, 09:28:36 AM »
Salam to All members,

Topic yang saya ingin kongsi bersama para Pro sekalian.... 'Period'... Saya baru mengalaminya dalam sebulan ni... nak dijadikan cerita berlaku pada tournament terulung dalam hidup saya bagi tiap-tiap tahun, Golf Intervarsity - staff. :'( :'( :'( :'(

Saya baru lepas tournament tersebut last weekend. Course, Harvard Gurun dan Putra Perlis. Score, Harvard (boleh dikategorikan sebagai home ground jugak) dapat Gross 97, Putra Perlis solid naik haji 100. Amat menyedihkan...  :'( :'( :'( :'( :'(

Mintak khidmat nasihat kepada para Pro yang ada, untuk menghilangkan period ni... Nak kater tak cukup prektis.. udah terlebih prektis rasernyer.. Biler kena period ni.. raser nak bakor jer.. set...

Ni kalau main ikan ni.. memang berdarahlah.. hati terguris.. pilu.. (tengah sedih bebenor ni... )

Tolonggggg...  :'( :'( :'( :'( :'(
Driver - Titleist 910D3 Diamana 72s
3 Wood - Cleveland FW Miyazaki
3 iron hybrid - Adam Boxer A4
Irons - X-forged 2007 True Temper s300
52 - Titleist Vokey design
56 - cap ayam beli dari Rashid
Putter - Scotty Cameron X2

Offline Lee Westwood

• Verified Member
  • Sr. Member
  • Cookie Points +0/-0
  • ada berani.....
  • Club: KGSB(Kelab Golf Sdn Bhd)
  • Handicap: 24
Re: Period.....(makna kater main roper tak pernah main golf)
« Reply #1 on: June 20, 2012, 09:51:27 AM »
Slm bob.elok berhenti main kjp,x pon sbb nk sgt menang.tu yg dtg period tu.hihihihi. >:D >:D
Pelan-pelan hayun...

Offline zulm

• Verified Member
  • Hero Member
  • Cookie Points +0/-0
  • Club: None
  • Handicap: 20
« Reply #2 on: June 20, 2012, 10:02:08 AM »
Bob,
Pengalaman aku lah.. aku kena penyakit 'Shank' bila time game aku tengah bagus.. Aku kena penyakit almost 6 months. Mmg menderita dan perit. Time tu tee off mmg berdesut2 jauh.. Bila balance 100m to green, aku capai wedge..nak attck pin, tiba2 bola terus kekanan.. masuk hazard.. almost every game, shank akan datang kat aku.. Time tu aku terus membayar and membayar... Tp aku terus training dan training.. tak putus asa sbb ada pro cakap kat aku.. penyakit tu kena lawan..
Nasihat aku.. benda2 gini biasalah terjadi.. so.. teruskan bermain dan berlatih.. Kalu kena membayar jadikannya sbg Upti sbb dulu2 dah makan byk sgt...
Driver: r7 CGB Max,
Wood 5: r7 CGB Max,
Iron: xx10
Wedges: Vokey 48', 54', 56'
Putter: Odyssey Black Series #2

• Verified Member
  • Sr. Member
  • Cookie Points +0/-0
« Reply #3 on: June 20, 2012, 04:20:16 PM »
Slm bob.elok berhenti main kjp,x pon sbb nk sgt menang.tu yg dtg period tu.hihihihi. >:D >:D
Salam Bro Les, mungkin jugak kot.. tapi kalau excited takkan sampe naik aji.. takperlah.. mungkin kadang2 bagus.. kadang2 idok.. this time idok bgus la kot.. heheheheheh..  :'( :'( :'(

• Verified Member
  • Sr. Member
  • Cookie Points +0/-0
« Reply #4 on: June 20, 2012, 04:21:41 PM »
Bob,
Pengalaman aku lah.. aku kena penyakit 'Shank' bila time game aku tengah bagus.. Aku kena penyakit almost 6 months. Mmg menderita dan perit. Time tu tee off mmg berdesut2 jauh.. Bila balance 100m to green, aku capai wedge..nak attck pin, tiba2 bola terus kekanan.. masuk hazard.. almost every game, shank akan datang kat aku.. Time tu aku terus membayar and membayar... Tp aku terus training dan training.. tak putus asa sbb ada pro cakap kat aku.. penyakit tu kena lawan..
Nasihat aku.. benda2 gini biasalah terjadi.. so.. teruskan bermain dan berlatih.. Kalu kena membayar jadikannya sbg Upti sbb dulu2 dah makan byk sgt...
Baik Pro Zulem.. anyway.. walaupun tengah ayam ni.. saya masih memberanikan diri menawarkan utk berentap... biler tu.. hehehehehe

Offline effendinordin

• Verified Member
  • Jr. Member
  • Cookie Points +0/-0
  • Club: Saujana GCC, RSGC, KLGCC, The Mines, KGNS
  • Handicap: 9
« Reply #5 on: June 20, 2012, 09:25:53 PM »
Kebanyakan "shanks" disebabkan:
1) swing plane too shallow
2) club behind the hands
3) body spinning out, hands get left behind
4) late release of the right fore arm
5) reverse pivot

But, most mistakes happen in the back swing. If your back swing is good, the down swing will take care of itself.
Driver: Titleist 910 D2 9.0, Diamana 'ahina 60g S
Fairway Woods: Titleist 910F 15 & 19 degrees, Diamana 'ahina 70g S
Irons: Epon AF502 KBS C-taper R+
Wedges: Epon 50, 54, 58 degrees
Putter: Zen

Offline abangbongsu

• Verified Member
  • Super Member
  • Cookie Points +0/-0
  • ...jangan pukul kuat, ...pukul jauh je !!....
  • Club: Kunta Kinte GCC
  • Handicap: 6
« Reply #6 on: June 21, 2012, 07:24:52 AM »
......kamu datang le ke tepen yeop,......nanti awak bagi le dedak2 buat kudap2 ........
tips for putting: kuat sikit, tapi jangan laju

• Verified Member
  • Sr. Member
  • Cookie Points +0/-0
« Reply #7 on: June 21, 2012, 09:11:25 AM »
Kebanyakan "shanks" disebabkan:
1) swing plane too shallow
2) club behind the hands
3) body spinning out, hands get left behind
4) late release of the right fore arm
5) reverse pivot

But, most mistakes happen in the back swing. If your back swing is good, the down swing will take care of itself.
Thanks Pro Pendi,

Apa yang meke cakap mmg betui, last night cuba beranikan diri ke driving range utk check balik swing.. 1,2,3,4 di atas semua ada. Anyway ada kemungkinan jugak swing teman lari sehingga payah dikejor disebabkan loose weight. FYKI, saya dah ilang almost 18kg within this 2 months. Start from the last two months I got problem with most of my iron and wood. Short game, chipping and putting... marvellous.. Anyway thanks for the pointer Pro Pendi. InsyaAllah kalau ada masa boleh kiter main.. Anyway abgbongsu dah ngajak... tabor dedak kepada ayam yang nak dikudapkan.. hehehehe..

• Verified Member
  • Sr. Member
  • Cookie Points +0/-0
« Reply #8 on: June 21, 2012, 09:14:24 AM »
......kamu datang le ke tepen yeop,......nanti awak bagi le dedak2 buat kudap2 ........
...... Yer Abg aji... meh la tabor ke teman ni ha.. ayam daging besor ni.. sedap.. diratah ni..

anyway ader kengkawan teman ngabor kater kat Bukit Jana Ahad ni ader mini tournament.. Ader antara dema dapat dato'.. meke ker abg aji oi... kalau gatei puna nak join boleh ker?.. berapa ongkosnya?..

Offline rashid

• Kulaan - napaan terkurihing? Jum Be'imbai Manabas
  • Verified Member
  • Hero Member
  • Cookie Points +0/-0
  • Club: Kelab Rahman Putera Malaysia (KRPM)
  • Handicap: 12
« Reply #9 on: June 21, 2012, 11:56:13 AM »
Salam to All members,

Topic yang saya ingin kongsi bersama para Pro sekalian.... 'Period'... Saya baru mengalaminya dalam sebulan ni... nak dijadikan cerita berlaku pada tournament terulung dalam hidup saya bagi tiap-tiap tahun, Golf Intervarsity - staff. :'( :'( :'( :'(

Saya baru lepas tournament tersebut last weekend. Course, Harvard Gurun dan Putra Perlis. Score, Harvard (boleh dikategorikan sebagai home ground jugak) dapat Gross 97, Putra Perlis solid naik haji 100. Amat menyedihkan...  :'( :'( :'( :'( :'(

Mintak khidmat nasihat kepada para Pro yang ada, untuk menghilangkan period ni... Nak kater tak cukup prektis.. udah terlebih prektis rasernyer.. Biler kena period ni.. raser nak bakor jer.. set...

Ni kalau main ikan ni.. memang berdarahlah.. hati terguris.. pilu.. (tengah sedih bebenor ni... )

Tolonggggg...  :'( :'( :'( :'( :'(
samalah jugak ngan teman ni...dah masuk 7 purnama ni nak hilangkan masalah snap hook @ hook ....huhu...dah banyak tempat g bertapa..hasilnya kena mamam jugak atas padang....tapi apapun training gaklah..n lawan tetap lawan walaupun dok byr duit tiusyen je bila main...anggaplah tabur dedak dulu..hehehe...nak berenti main nanti penyakit lain datang pulak..dahlah memang hari2 dok makan ubt...karang stop main dok kenyang makan ubt jer dah takyah makan nasi...tukar set dah berpuluh kali..dulu driver je low ball n boleh lah jugak lawan si tua dari gunung hantu ( jgn marah yer).sekrg bagi 9 /9 pun result seri je..tu pun dia dok kesian ngan saya jer..tukar shaft atas advise kenkawan opponent terus jadi snap hook dan sekrg melarat terus ke iron...sekrang dah jadi ayam serama..so sesiapa nak ajak saya main bolehlah helo2...atm machine skrg... :'( :'( :'(
Titleist 910 D2  | Titleist 910F Wood 5 | Titleist CB 710 4-PW| Titleist vokey 52 & 58 | Scotty Cameron Kombi Putter

Offline zulm

• Verified Member
  • Hero Member
  • Cookie Points +0/-0
« Reply #10 on: June 21, 2012, 12:10:25 PM »
samalah jugak ngan teman ni...dah masuk 7 purnama ni nak hilangkan masalah snap hook @ hook ....huhu...dah banyak tempat g bertapa..hasilnya kena mamam jugak atas padang....tapi apapun training gaklah..n lawan tetap lawan walaupun dok byr duit tiusyen je bila main...anggaplah tabur dedak dulu..hehehe...nak berenti main nanti penyakit lain datang pulak..dahlah memang hari2 dok makan ubt...karang stop main dok kenyang makan ubt jer dah takyah makan nasi...tukar set dah berpuluh kali..dulu driver je low ball n boleh lah jugak lawan si tua dari gunung hantu ( jgn marah yer).sekrg bagi 9 /9 pun result seri je..tu pun dia dok kesian ngan saya jer..tukar shaft atas advise kenkawan opponent terus jadi snap hook dan sekrg melarat terus ke iron...sekrang dah jadi ayam serama..so sesiapa nak ajak saya main bolehlah helo2...atm machine skrg... :'( :'( :'(
[/quote]
Sabarlah.. setiap penyakit ada ubatnya.. mcm org sakit pergi berubat katakannnn.. kenalah ada wang upti, kasi kat dukun.. amik air penawar ker..
Tak silap aku lah masa aku kat Bintulu dulu, adalah sorang golfer, pergi jumpe dukun Iban kat rumah panjang.. minta di perasapkan Iron dia.. kasi berdesut2.. itu cara dia nk berubat... :-X :-X :-X

• Verified Member
  • Sr. Member
  • Cookie Points +0/-0
« Reply #11 on: June 21, 2012, 02:20:51 PM »
Sabarlah.. setiap penyakit ada ubatnya.. mcm org sakit pergi berubat katakannnn.. kenalah ada wang upti, kasi kat dukun.. amik air penawar ker..
Tak silap aku lah masa aku kat Bintulu dulu, adalah sorang golfer, pergi jumpe dukun Iban kat rumah panjang.. minta di perasapkan Iron dia.. kasi berdesut2.. itu cara dia nk berubat... :-X :-X :-X
[/quote]
Rasernyer idok ler awak nak ke Sarawak amik flight siap bawak set nak perasap. Hehehe pakai guna kos yang ader ke tepen, berguru ngan Abg Aji Bongsu, anyway Abg bongsu ngajak saya.. main di Tepen, Pro Rasid and Zulem taknak join ker? Kater Pro Zulem nak ke Perak... marila..

Offline zulm

• Verified Member
  • Hero Member
  • Cookie Points +0/-0
« Reply #12 on: June 21, 2012, 02:44:56 PM »
Rasernyer idok ler awak nak ke Sarawak amik flight siap bawak set nak perasap. Hehehe pakai guna kos yang ader ke tepen, berguru ngan Abg Aji Bongsu, anyway Abg bongsu ngajak saya.. main di Tepen, Pro Rasid and Zulem taknak join ker? Kater Pro Zulem nak ke Perak... marila..
[/quote]
Tu lah psl.. semalam pun kitaorg kena dgn Abg aji kat Tsk Put3.. tp abg aji menten muhibbah.. sebelum main kasi hadiah Pro V satu tube sorang (ubat dedak ayam) last2 si Rashid dgn Five sedekah lak kat dlm kolam..kasi kat berudu..
Ingat hati ndak gak bertandang ke Tepen cuma masa jer terhad buat masa sekarang.. apa2 pun tunggu si rashid pulih dr sakitnya.. Teman tgk smlm.. sesak jugak dia.. kesian pun ye jugak.. tp yg herannya.. hole # 10 par 4 405m, Rashid sorang jer yg buat 2 ON.. tu pun pakai iron 3

Offline abangbongsu

• Verified Member
  • Super Member
  • Cookie Points +0/-0
  • ...jangan pukul kuat, ...pukul jauh je !!....
  • Club: Kunta Kinte GCC
  • Handicap: 6
« Reply #13 on: June 21, 2012, 03:18:10 PM »
...itu lah kome,.......ada ke proV1 katanye dedak......kita buat main golf, tapi dema tu buat umpan ikan...tule pasainye.....
tips for putting: kuat sikit, tapi jangan laju

Offline MohD

• Verified Member
  • Sr. Member
  • Cookie Points +0/-0
  • Club: RKKC
  • Handicap: 15
« Reply #14 on: June 21, 2012, 03:25:52 PM »
...itu lah kome,.......ada ke proV1 katanye dedak......kita buat main golf, tapi dema tu buat umpan ikan...tule pasainye.....

...teman jarang benor dengor Si Rashid tu demam.....sampai  ati dema titik sampai tak cukup nafas dianya.... :( :( :(