Author Topic: Titleist 909F2 15.5 degree FW3  (Read 2595 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline medlateq

• Jr. Member
  • *
  • Cookie Points +0/-0
  • Club: Kelab Sana Sini
  • Handicap: 13
Titleist 909F2 15.5 degree FW3
« on: July 17, 2012, 11:59:42 AM »
Ello kakis,
Saja nak share pengalaman. Baru-baru ni aku 'ter'beli used FW 3 ni.shaft flex, stiff. standard length. aku sambar yang kat setapak driving range (mr.vasu)... hihihi Pro Mocha mesti kenal mamat india ni.Aku kebetulan memang nak cari weapon jenis titleist ni... enough said.okay know we are talking on my experience of blasting this club.

-bila ball contact aku suka rasa crisp dia. terasa shaft menyebat dengan lembut... pergh!tapi keras dan laju bola

-aku suka flight dia,boleh pergi tinggi... tapi tak la sampai 'high class'... di puncak awan.

-Distance pulak... memang aku suka sangat2. ada satu par 5 (570yards) kat tempat aku, yang aku tak pernah dapat 2 on,tapi pakai weapon ni, merasa 2 on aku... tapi biasala terover excited,putting hampeh... par je. setakat ni baru sekali tu la 2 on nya... asyikkkk rasanya pak...

-weapon ni dah curekan aku punye masalah bola lurus ke kanan or kadang2 fade flight.. mungkin shaft dia sesuai dgn swing aku... agaknye la.

so kesimpulannya aku asyikkk dengan FW3 ni. kalau dulu bila nak cabut FW3 je, rasa gementar sebab tak tau dia snap hook or lurus ke kanan or fade or slice even draw... sekarang ni ada confident la sikit. tapi bila dah dapat 909F2 ni mulalah berkira-kira nak cari 910F2... mana tau ada sesape nak menjatuhkan talak kat 910F2 dia... aku berminat nak sambar... janda pun janda la janji gantengggg...

Offline Captain scarlet

• Jr. Member
  • *
  • Cookie Points +0/-0
  • pukul aje bg kena
  • Club: KRTU Subang
  • Handicap: 24
Re: Titleist 909F2 15.5 degree FW3
« Reply #1 on: July 17, 2012, 02:19:50 PM »
Betoi bro...saya pakai  909F3 FW 3 & 5....mmg sedap pukoi dan senang handle... berbaloi sgt pakai wood titleist sebab kaki baru mcm saya pun boleh pukoi naik cantik. Sesetengah org kata titleist nie susah nak handle kena ada cara yang betoi utk pukoi...tapi saya try berlainan rasa ..lagi senang handle compare to TM. Miss hit pun distance masih dapat walaupun bola terbang tak cantik. ;D ;D

Tapi kalau kalau bro 570yards boleh 2nd ON mmg superb la. >:D

Offline medlateq

• Jr. Member
  • *
  • Cookie Points +0/-0
« Reply #2 on: July 17, 2012, 02:40:11 PM »
Betoi bro...saya pakai  909F3 FW 3 & 5....mmg sedap pukoi dan senang handle... berbaloi sgt pakai wood titleist sebab kaki baru mcm saya pun boleh pukoi naik cantik. Sesetengah org kata titleist nie susah nak handle kena ada cara yang betoi utk pukoi...tapi saya try berlainan rasa ..lagi senang handle compare to TM. Miss hit pun distance masih dapat walaupun bola terbang tak cantik. ;D ;D

tabik sepering bro... 24 pakai titleist woods. memang bakat terpendam tu... boya 24.. huh! 909F3 antara yg susah nak handle bro.tapi kalau dan dapat feel... mintak ampunnnnn pakkkkk...

Offline Captain scarlet

• Jr. Member
  • *
  • Cookie Points +0/-0
  • pukul aje bg kena
« Reply #3 on: July 18, 2012, 10:40:12 AM »

tabik sepering bro... 24 pakai titleist woods. memang bakat terpendam tu... boya 24.. huh! 909F3 antara yg susah nak handle bro.tapi kalau dan dapat feel... mintak ampunnnnn pakkkkk...

Saya budak masih belajar pro...Banyak yg kena improve lagi....penyakit byk lagi nak kena rawat. Cuma so far saya selesa dgn set Titleist....mcm ada chemistry ::)....Pandai tu tak la tp standard begginer la pukoi .

Cuma body direction nak agak hala tuju bola agak teruk :'(...ada tips ka mcm mana nak atasi. ;D

Offline medlateq

• Jr. Member
  • *
  • Cookie Points +0/-0
« Reply #4 on: July 19, 2012, 08:57:33 AM »

Saya budak masih belajar pro...Banyak yg kena improve lagi....penyakit byk lagi nak kena rawat. Cuma so far saya selesa dgn set Titleist....mcm ada chemistry ::)....Pandai tu tak la tp standard begginer la pukoi .

Cuma body direction nak agak hala tuju bola agak teruk :'(...ada tips ka mcm mana nak atasi. ;D

Baru-baru ni aku ada apply teknik drp instruction video golf.com pasal alignment... memang menjadi. something pasal langkah ke kiri.. you carilah video tu.

Offline Captain scarlet

• Jr. Member
  • *
  • Cookie Points +0/-0
  • pukul aje bg kena
« Reply #5 on: July 19, 2012, 09:38:50 AM »
Ok ....akan dicari..TQ  ;D